Akcja sprzątania nabrzeży zalewu Nakło Chechło

7 zdjęć
  • 23 kwiecień 2023, 22:00

• Koło PZW nr 59 Tarnowskie Góry

Symbolicznie w Dzień Ziemi Świerklaniec Urząd Gminy wspólnie z Nadleśnictwo Świerklaniec zorganizowali coroczną akcję sprzątania nabrzeży Zalew Nakło-Chechło. Piękna pogoda sprawiła, że osób, które chciały zrobić coś dla swojego otoczenia było naprawdę sporo. Ochotników zebranych na polu biwakowym powitał Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl, Jarosław Wasążnik - Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec i Rzecznik Prasowa Nadleśnictwa Świerklaniec Pani Justyna Grzeszczyk . Następnie wszyscy wzięli się do roboty. Gmina jak zwykle zapewniła worki na śmieci oraz rękawice. Była też kawa i herbata. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wydarzenia pracownikom Nadleśnictwa Świerklaniec, którzy zapewnili materiały edukacyjne oraz sadzonki drzew. Za pełne zaangażowanie dziękujemy wszystkim sprzątającym dzisiaj organizacjom: Tarnogórskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Chechle, PZW Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zalewu Chechło, Stowarzyszenie Wrazidlok, radnym Rady Gminy Świerklaniec, mieszkańcom, turystom, gościom, właścicielom i użytkownikom domków i ośrodków wypoczynkowych, a także pracownikom UG Świerklaniec – zwłaszcza naszego Działu Gospodarczego.
W sprzątaniu pomagał także pan Gienek, nasz dobry duch Zalewu Nakło-Chechło. Pan Gienek jest osobą bezdomną. Swoje miejsce znalazł nad zalewem. Utrzymuje porządek i strzeże tego miejsca zawiadamiając o niebezpiecznych sytuacjach odpowiednie służby. Słowa podziękowania należą się także jemu.
Zrobiliśmy dzisiaj kawał dobrej roboty!

Powiadom znajomego: